OLED ekranlı iPad Pro büyük bir sorunla geliyor! Şimdi ne olacak?

Geçtiğimiz günlerde bükülme testindeki başarısızlığıyla ortaya çıkan M4 işlemcili iPad Pro, şimdi ekran sorunu ile gündeme geldi. Apple’ın ilk OLED ekranlı tableti olarak ünlenen M4 iPad Pro, ekranda ortaya çıkan pürüz sorunuyla herkesi şaşırttı.

Apple’ın ilk OLED ekranlı tableti yeni iPad Pro görüntüyü karıncalı gösteriyor!

Geçtiğimiz hafta Apple‘ın tanıttığı M4 işlemcili yeni iPad Pro bugün ekran sorunu ile gündeme geldi. Reddit’te birden fazla gönderinin başrolü olarak geçen yeni iPad Pro ekrandaki karıncalanma sorunu ile kullanıcılarını rahatsız ediyor. Peki yeni iPad Pro’da tam olarak nasıl bir sorun var?

İlk bakışta OLED ekranlı olması nedeniyle çok canlı ve pürüzsüz bir görüntü sunduğu hissedilen yeni iPad Pro, kullanıcılarından olumsuz yorumlar almaya başladı. Siyah ya da gri görüntülerde ekranda grenli bir görüntü olduğunu tespit eden kullanıcılar, rahatsızlıklarını Reddit’te dile getirdi.

Gren, kelimenin tam anlamıyla pürüzlü görünüm ya da bizim tabirimizle karıncalı görüntü olarak tespit edilen bu sorun, aslında OLED ekranlı birçok cihazda ortaya çıkabiliyor. Örneğin Galaxy S24 Ultra da bu tür bir sorun ortaya çıkmıştı. Zaten Apple’ın ekran üreticisinin de Samsung olduğunu göz önünde tutarsak, sorunun ortak olabileceği daha net anlaşılıyor.

Şimdilik Apple ve Samsung tarafından OLED ekranlı yeni iPad Pro modelleri hakkında bir açıklama gelmedi. Ancak Samsung daha önceki açıklamasında bu sorunun normal olduğunu dile getirmişti. Bakalım Apple bu soruna nasıl bir çözüm bulacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir